Strona główna Mapa serwisu Wersja polska English version

Skanowanie poklatkowe SD / HD / 2k

Opis:

Metoda skanowania taśmy filmowej opracowana przez znaną Niemiecką firmę. Na nasze zamówienie firma przystosowała maszynę wykonując ją w specjalnej wersji według zaleceń naszego inżyniera obrazu.

 

Szczegóły:

Transfer nazywa się "skanowanie poklatkowe HD lub 2k" ze względu, iż cały proces przegrywania odbywa się poklatkowo (każda klatka zapisywana jest oddzielnie bez kompresji). Prędkość skanowania taśmy filmowej jest stała i wynosi ok. 3 kl/s. Uwaga, przesuw filmu w czasie transferu oparty jest na perforacji, każde uszkodzenie ząbków powoduje pominięcie tego fragmentu znajdującego się przy uszkodzeniu. Podczas procesu skanowania stosujemy zimne światło które eliminuje całkowity brak nagrzewania obrabianego materiału. Gwarantujemy, że Twoje filmy podczas przegrywania są całkowicie bezpieczne, wrócą do Ciebie w takim samym stanie w jakim do nas trafiły.

 

Parametry:

Ze skanera otrzymujemy pełną ramkę HD / 2k (HD to 1920x1080 / 2k to 2048x1536) progresywną bez kompresji. Tak przygotowany i gotowy sygnał zapisujemy tylko jako sekwencję klatek TIFF lub TGA najlepiej na dostarczony dysk przenośny (jedna minuta to ok. 9 GB danych). Za dodatkową opłatą możemy wykonać skanowanie do pliku AVI lub MOV, trzeba jednak pamiętać, że prędkości 16kl/s dla filmów 8mm i 18kl/s dla filmów super 8mm jest mniejsza niż HDCAM pracujący w 25kl/s co oznacza co trzecią klatkę zduplikowaną. Nie dotyczy filmów naświetlanych z prędkością 24kl/s. Tutaj wszystko będzie prawidłowo.

 

Ważne:

Przed skanowaniem musisz zdecydować jaki mamy wykonać kadr, obraz z filmu 8mm jest w innych proporcjach co oznacza czarne pasy po bokach przy wybraniu pełnej ramki lub dla wypełnienia kadru obcięcie części góry i dołu obrazu. UWAGA, skan wykonujemy tylko jako sekwencję poszczególnych klatek TIFF / TGA. Za nagranie na kasetę HDCAM, Blu-Ray Video lub do pliku AVI, MOV doliczamy dodatkową opłatę.

 

Trwalość:

Pamiętaj o tym, aby NIE WYRZUCAĆ swoich taśm filmowych, dobrze przechowywane filmy przeżyją wszystkie współczesne nośniki (płyty DVD, pamięci przenośne a nawet dyski twarde). Szacowany czas trwałości taśm filmowych bez utraty jakości to ok. 150 lat. Za kilkanaście lat może się więc okazać, że filmy znowu są jedynym nośnikiem obrazu Twoich wspomnień. W dziale testy, przedstawiamy transfer filmu z 1912r. który jest nadal w doskonałym stanie technicznym.

 

Przeznaczenie:

Metoda skierowana do wykorzystania raczej komercyjnie w emisji telewizyjnej. Gwarantujemy najlepszą jakość w Polsce.

 

Podobne oferty:

Brak podobnych ofert w Polsce. 

 

 

 

Skontaktuj się z nami

  • Al. Niepodległości 158
    02-554 Warszawa

  • 22 849 81 72

  • 22 646 45 27

Sonda

Abonament TVP
Copyright © 2022 Studio Kopiowania / Kodak Foto Studio i Atelier - Fotograf Mokotów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja KAMPEKI