Strona główna Mapa serwisu Wersja polska English version

Na jaki format zdigitalizować kasety

W tej rubryce spróbuję przedstawić naszą ofertę usługi digitalizacji kaset wideo aby wybór na stawiane przez Państwa pytanie: Na jaki nośnik mam przegrać swoje kasety wideo"  był znacznie łatwiejszy.

Zacznijmy od podstawowego pojęcia czyli "digitalizacji". Jest to obecnie stosunkowo często używane słowo oznaczające etap przetwarzania sygnału analogowego na cyfrowy np. poprzez wprowadzenie do pamięci komputera (zapis na dysk twardy HDD, płytę DVD itp.) zdjęć, slajdów, negatywów, drukowanych materiałów lub zapisów z taśm magnetycznych analogowych kaset wideo i audio.

Nasza firma w usłudze digitalizacji nagrań z kaset wideo, proponuje trzy usługi do wyboru:

  1. Przegranie na płytę DVD w formacie DVD-Video
  2. Przegranie na plik do montażu w najlepszej jakości
  3. Przegranie do pliku H264 lub w starszym kodeku Mpg2

 

Opis usług digitalizacji:

1.  Przegranie na płytę DVD-Video (Digital Video Disc) proponujemy tym z Państwa którzy filmy z kaset wideo chcą oglądać na stacjonarnym odtwarzaczu DVD podłączonym do telewizora lub na dowolnym komputerze wyposażonym w napęd DVD i mających zainstalowany program do odtwarzania filmów w standardzie DVD-Video (tutaj link do darmowego oprogramowania polecanego przez naszą firmę). Płyta będzie nagrana w standardzie DVD-Video czyli dokładnie takim samym jak kupujecie Państwo filmy DVD w sklepach, otrzymujecie jako dodatek z gazetami lub wypożyczacie w wypożyczalni. Trzeba pamiętać, że płyta w standardzie DVD-Video to nie jest jeden plik tylko kilka lub kilkanaście różnych plików tak spreparowanych aby stacjonarny odtwarzacz DVD mógł poprawnie odczytać płytę i zinterpretować ją jak film. Standard DVD-Video wymyśliła organizacja zrzeszająca wielu producentów sprzętu jako forum DVD. Więcej na temat standardu DVD-Video w tym linku. Maksymalny czas na jednej płycie DVD (4,7GB) aby nie stracić jeszcze na jakości to 2 godz. (strumień ok. 5 Mbit/s) lub w najwyższej jakości 1 godz. (strumień ok. 9 Mbit/s). Płytę DVD-Video można poddawać również montażowi i edycji, jednak jest to już opcja dla osób bardziej zaawansowanych, które pierwsze kroki przygody z montażem filmów mają już dawno za sobą.

2.  Przegranie do pliku montażowego proponujemy tym z Państwa, którzy chcą wykonać digitalizację nagrań z kaset wideo do pliku w jak najlepszej jakości. Powstały plik (jedna kaseta = jeden plik) w kontenerze AVI dla komputerów PC lub MOV dla komputerów MAC będzie w kodeku DV. Plik idealny do edycji, cięcia i montażu jest przygotowany dla praktycznie wszystkich programów montażowych. Cechuje się łatwością edycji co do ramki, praktycznie bezstratnym przeniesieniem jakości i każdą klatką kluczową obok siebie. Jedna godzina zajmuje ok. 12 GB więc wraz z kasetami poprosimy o dysk przenośny np. na USB. Uwaga, takiego pliku nie można oglądać bezpośrednio z dysku podłączonego do telewizora poprzez złącze USB ( odbiorniki TV nie obsługują tak dużego strumienia danych wideo). Plik idealny do montażu, archiwizacji i oglądania wyłącznie na komputerach. Dla tych z Państwa pragnących odtwarzać pliki na telewizorach, mamy trzecią pozycję: przegranie do pliku H264

 

3.  Przegranie do pliku H264 polecamy tym z Państwa którzy nie mają już odtwarzacza DVD a chcą swoje zdigitalizowane materiały odtwarzać na płaskich telewizorach LCD, LED lub każdym komputerze. W tym wypadku wystarczy telewizor lub komputer ze złączem USB aby ponownie cieszyć się nagraniami z kaset analogowych. Przegrywamy kasety do pliku H264 (w rozszerzeniu MP4) na dyski przenośne lub pamięci pendrive. W raz z kasetami prosimy o dostarczenie dysku lub pamięci pendrive. Zlecenie zaczynamy dopiero po otrzymaniu wszystkich składowych zlecenia (kasety i pamięć). Pliki H264 można poddawać również montażowi i edycji, jednak jest to już opcja dla osób które z montażem plików wideo pierwsze kroki mają dawno poza sobą. Zajmowane miejsce to ok. 4 GB = 2 godz. Przegrywamy w opcji jedna kaseta = jeden plik. Powstałe pliki możemy również wypalić na płycie DVD w trybie danych - wtedy płyta DVD zachowuje się jak zwykły pendrive. Jednak w takim wypadku doliczamy za wypalenie i płytę dodatkowy koszt do usługi digitalizacji. Najlepszym rozwiązaniem jest dostarczyć pamieć przenośną lub jej zakup w naszym sklepie. Oferujemy pamięcie pendrive jak również dyski twarde na złączu USB 3.0.

 

 

 

Skontaktuj się z nami

  • Al. Niepodległości 158
    02-554 Warszawa

  • 22 849 81 72, 22 646 45 27

  • 602 223 818

Sonda

Prezydent 2020 II tura
Copyright © 2017 Studio Kopiowania. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja KAMPEKI