Strona główna Mapa serwisu Wersja polska English version

Na jaki nośnik zdigitalizować kasety

W tej rubryce spróbuję przedstawić naszą ofertę usługi digitalizacji kaset wideo aby wybór na stawiane przez Państwa pytanie: Na jaki nośnik mam przegrać swoje kasety wideo"  był znacznie łatwiejszy.

Zacznijmy od podstawowego pojęcia czyli "digitalizacji". Jest to obecnie stosunkowo często używane słowo oznaczające etap przetwarzania sygnału analogowego na cyfrowy np. poprzez wprowadzenie do pamięci komputera (zapis na dysk twardy HDD, płytę DVD itp.) zdjęć, slajdów, negatywów, drukowanych materiałów lub zapisów z taśm magnetycznych analogowych kaset wideo i audio.

Nasza firma w usłudze digitalizacji nagrań z kaset wideo, proponuje trzy usługi do wyboru:

  1. Przegranie na płytę DVD w formacie DVD-Video
  2. Przegranie do pliku H264 na Twoją pamięć USB lub dysk HDD
  3. Przeranie na dowolny format pliku wg życzenia klienta (uwaga, dodatkowa opłata)

 

Opis usług digitalizacji:

1.  Przegranie na płytę DVD-Video (Digital Video Disc) proponujemy tym z Państwa którzy filmy z kaset wideo chcą oglądać na stacjonarnym odtwarzaczu DVD podłączonym do telewizora lub na dowolnym komputerze wyposażonym w napęd DVD i mających zainstalowany program do odtwarzania filmów w standardzie DVD-Video (tutaj link do darmowego oprogramowania polecanego przez naszą firmę). Płyta będzie nagrana w standardzie DVD-Video czyli dokładnie takim samym jak kupujecie Państwo filmy DVD w sklepach, otrzymujecie jako dodatek z gazetami lub wypożyczacie w wypożyczalni. Trzeba pamiętać, że płyta w standardzie DVD-Video to nie jest jeden plik tylko kilka lub kilkanaście różnych plików tak spreparowanych aby stacjonarny odtwarzacz DVD mógł poprawnie odczytać płytę i zinterpretować ją jak film. Standard DVD-Video wymyśliła organizacja zrzeszająca wielu producentów sprzętu jako forum DVD. Więcej na temat standardu DVD-Video w tym linku. Maksymalny czas na jednej płycie DVD (4,7GB) aby nie stracić jeszcze na jakości to 2 godz. (strumień ok. 5 Mbit/s) lub w najwyższej jakości 1 godz. (strumień ok. 9 Mbit/s). Płytę DVD-Video można poddawać również montażowi i edycji, jednak jest to już opcja dla osób bardziej zaawansowanych, które pierwsze kroki przygody z montażem filmów mają już dawno za sobą.

 

2.  Przegranie do pliku H264 polecamy tym z Państwa którzy chcą wykonać digitalizację nagrań z kaset wideo do pliku w jak najlepszej jakości i nie mają już odtwarzacza DVD a chcą swoje zdigitalizowane materiały odtwarzać na płaskich telewizorach lub w każdym komputerze. Przegrywamy kasety do pliku H264 (w rozszerzeniu MP4) na dyski przenośne lub pamięci pendrive. W raz z kasetami prosimy o dostarczenie dysku lub pamięci pendrive. Zlecenie zaczynamy dopiero po otrzymaniu wszystkich składowych zlecenia (kasety i pamięć). Pliki H264 można poddawać również bez problemu montażowi i edycji. Zajmowane miejsce to ok. 2,5 GB = 1 godz. Przegrywamy w opcji jedna kaseta = jeden plik. Powstałe pliki możemy również wypalić na płycie DVD w trybie danych - wtedy płyta DVD zachowuje się jak zwykły pendrive (wtedy doliczamy opłatę za wypalenie i płytę do usługi digitalizacji). Najlepszym rozwiązaniem jest dostarczyć pamieć przenośną lub jej zakup w naszym sklepie. Oferujemy pamięcie pendrive jak również dyski twarde na złączu USB 2.0 lub 3.0.

 

 

 

Skontaktuj się z nami

  • Al. Niepodległości 158
    02-554 Warszawa

  • 22 849 81 72

  • 22 646 45 27

Sonda

Cnoty niewieście w wychowaniu szkolnym
Copyright © 2022 Studio Kopiowania / Kodak Foto Studio i Atelier - Fotograf Mokotów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja KAMPEKI